МЕТОДИЧНА КОМІСІЯ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ, ФІЗИКИ, ІНФОРМАТИКИ
складається з 9 осіб, 8 з яких мають вищу категорію, з них звання «старший вчитель» має дві особи, а звання «вчитель-методист» – три.
Членами методичної комісії розроблено та випущено в видавництвах України 28 статей і розробок, що носять науково-методичний характер.
Тільки за 2016-2017 н.р. вчителями підготовлено 44 переможці районних та міських учнівських олімпіад з математики, фізики, інформатики і 2 переможці МАН. За результатами ЗНО з математики в 2017 р. школа посіла І місце серед спеціалізованих шкіл. Сприяє цьому активна робота шкільного відділення МАН, участь в роботі творчих груп, в щорічній Міжнародній олімпіаді з математики «Кенгуру».
В рамках комісії працює 5 творчих груп, що об`єднують, спільно з учителями, творчу молодь, зацікавлену в поглибленому вивченні предметів. Популярністю користується творча група по дослідженню фізичних явищ за допомогою електронного стробоскопу, група по розробці та впровадженню методу проектів при проведенні бінарних занять, тощо.
Вчителі комісії ведуть активну позакласну роботу, проводячи квести та розвиваючі ігри.
Родзинкою цих заходів є творча співпраця старшокласників і учнів середніх класів.
МЕТОДИЧНА КОМІСІЯ ВЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ, ПРАВОЗНАВСТВА, НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ЛЮДИНИ І СВІТ»
Комісія складається з 3 чоловік: 2 вчителі вищої кваліфікаційної категорії, 1 – спеціаліст І категорії, 1 має звання «учитель- методист»
Методична тема, над якою працює МК
«Формування в учнів на уроках історії та правознавства мотивації до навчальної діяльності та саморозвитку в контексті компетентісного підходу до навчально-виховного процесу».
Учителі комісії брали участь:
- у районому турнірі з історіі серед старшокласників Деснянського району (творче змагання дискусійного характеру з метою пізнавальної діяльності учнів);
- конкурсі-фестивалі « Діалог держав: Партнерство в освіті» гасло “Ми, це не безліч стандартних “я”, а безліч всесвітів різних” березень 2017 (І місце в районі);
- районному засіданні круглого стола за участю старшокласників «Покоління прав людини», присвячене 40-річчю громадсько-політичної та правозахисної діяльності Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод;
- конкурсі « Омбудсмен»: відео проект – І місце; письмова робота – 2 місце;
- у круглому столі Київської МАН за підсумками міського конкурсу «Омбудсмен»,де отримали нагороду в номінації «Інформаційний простір і діти».
Учителі підготували 25 призерів районних та 6 призерів міських олімпіад.
МЕТОДИЧНА КОМІСІЯ ВЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Методична комісія складається з п’яти осіб. Четверо учителів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», троє педагогічне звання «старший вчитель», один учитель «учитель – методист», один – «спеціаліст ІІ категорії».
Тема роботи методичної комісії «Фізична культура – система варіативних модулів в програмі проекту «Школа повного дня»».
Кожен із вчителів фізичної культури ставить мету: Розвивати фізичні, лідерські якості кожного учня під час активної ігрової діяльності на уроках фізичної культури та у позакласний час; дати уявлення про активний відпочинок, ознайомити із різними видами спорту; пояснити значення активного відпочинку та спорту для здоров’я людини.
Учні школи із задоволенням беруть участь як у Спартакіаді учнівської молоді Деснянського району міста Києва, так і в шкільній спартакіаді. Відкриття і закриття шкільної спартакіади – свято для наших учнів, коли вся школа бачить своїх чемпіонів, переможців з грамотами, медалями і кубками.
Збірні команди школи гідно захищають честь рідної школи. Упродовж багатьох років наші учні займають лідируючі місця в учнівській Спартакіаді Деснянського району міста Києва серед таких видів спорту як: «Плавання», «Золота рибка», «Старти надій», «Козацький гарт», «Олімпійське лелеченя», «Баскетбол», «Волейбол», «Футбол».
МЕТОДИЧНА КОМІСІЯ ВЧИТЕЛІВ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ, МУЗИКИ, ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА
Методична комісія складається з 9 вчителів: 3 вчителі вищої кваліфікаційної категорії, 3 мають педагогічне звання “старший вчитель”, 1 вчитель І кваліфікаційної категорії, 1 вчитель ІІ кваліфікаційної категорії, та 1 «спеціаліст»
Вчителі нашої кафедри організували і провели такі заходи:
Конкурс «Сузір’я талантів в Україні» напівфінал (2 місце і фінал);
«Свято Різдва»;
Участь шкільного хору в концерті ;
«Свято вчителів», «8 березня»;
Відкриті уроки до «Міжнародного дня музики»;
Участь у виставці малюнків з нагоди 75р. Трагедії Бабиного яру;
Конкурси малюнків до дня вчителя, «Гендерні стосунки», «Уваги, діти на дорозі», «Обережно, вогонь», «Увага, дорога!»;
Конкурс знавців творчості Тараса Шевченка. Виставка малюнків та ілюстрацій до творів Тараса Шевченка;
Мастерклас для вчителів ,,Писанка’’;
Конкурс «Ялинка» в Маріїнському парку;
Також брали участь у районній виставці «Сакральне мистецтво – українська Великодня писанка»
У рамках роботи творчої групи «Історія в костюмах» презентували проекти історичних костюмів на уроках історії та трудового навчання.
МЕТОДИЧНА КОМІСІЯ ВЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНИХ МОВ
МК вчителів іноземних мов складається з 8 вчителів, із них четверо мають вищу кваліфікаційну категорію, двоє звання “Старший вчитель”, три вчителі – І категорії та один – ІІ категорії.
У 2016 – 2017 н.р. МК іноземних мов брала участь у Всеукраїнських конкурсах «Грінвіч» та «Орлятко» (підготували 3-х учнів – призерів України з англійської мови та 3-х учнів – призерів України з німецької мови); також брала участь у конкурсі «Україна і Світ» в рамках роботи щодо оголошеного Президентом 2016р. роком англійської мови.
Учні нашої школи брали участь в районній олімпіаді .
11 з них посіли призові місця в районних олімпіадах з англійської та німецької мов, а також I і ІI місця в районі та ІІІ місце в місті у конкурсі – захисті робіт МАН.
У рамках роботи творчої групи були проведені різноманітні заходи:
- До Дня Святого Мартина, покровителя Німеччини, театралізоване дійство;
- Театральна постановка До Дня народження Роберта Бернса, видатного шотландського поетa;
- «Новий Рік, прийди!» Вистава німецькою мовою.
Конкурси до:
* Дня Святого Андрія, покровителя Шотландії;
* Дня Святого Девіда, покровителя Уельсу;
* Дня Святого Патрика, покровителя Ірландії;
* Дня народження Моцарта, німецького композитора виставка проектних робіт;
* Різдво в Німеччині виставка проектних робіт.
учителі МК іноземних мов ділилися досвідом своєї роботи на районних семінарах, провели відкритий урок для слухачів курсів підвищення кваліфікації .
У літній період вчителі МК організували і провели роботу в мовному таборі на території школи.
МЕТОДИЧНА КОМІСІЯ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ
Якісний склад вчителів: учителі вищої категорії: 9 ( з них мають педагогічне звання «учитель-методист» – 2; «старший учитель» – 5; І категорії – 1; ІІ категорії – 1; спеціаліст – 4.
Методична комісія вчителів початкової школи працює над Програмою впровадження педагогічної технології „Росток”. Відомо, що програма «Росток» має на меті: підвищення рівня фізичного, психічного, морального, інтелектуального, духовного та творчого розвитку учнів у процесі організації їхньої активної творчої діяльності на основі інтеграції, гуманітаризації та екологізації змісту і методів навчання, нових педагогічних технологій, реалізованих у новому науковому та навчально-методичному забезпеченні навчально-виховного процесу школи.
Основною метою та завданням Програми розвитку дітей «Росток» є створення необхідних психологічних та педагогічних умов для всебічного розвитку творчого потенціалу учнів, становлення духовної, культурної особистості громадянина України. А основними принципами є: принцип інтеграції та принцип екологізації.
Впровадження даної Програми базується на принципах пріоритету розвивального навчання, виховання та гуманізації, що передбачає забезпечення максимально сприятливих умов для виявлення і розвитку здібностей учнів.
Протягом 2015 – 2017 н. р. проводились заходи, спрямовані на підтримку педагогічних ініціатив та організацію інноваційних пошуків:
а) педагогічні ради: «Управління розвитком корпоративної культури вчителя та навчального закладу» (березень, 2016р.); «Інновації в освіті» (березень, 2017р.);
б) засідання круглих столів: «Формування діяльнісних здібностей у молодших школярів – основа успіху в середній школі» (жовтень, 2015р.); «Реалізація діяльнісного підходу у вивченні природничих предметів» (грудень, 2016р.); «Діяльнісні методи і форми роботи на уроках математики і навколишнього світу» (лютий, 2017р.);
в) педагогічні майстерні вчителів початкової школи «Забезпечення науково-теоретичних знань учнів, формування вмінь та навичок, типів пізнавальної діяльності на уроках математики та української мови» (вересень, 2015р.); «Формування мовленнєвих навичок учнів початкової школи» (листопад, 2016р.);
г) майстер-класи «Застосування діяльнісного методу навчання на уроках математики та навколишнього світу» були проведені учителем-методистом Черновою О.В. та вчителем вищої категорії Прокопенко З.П. для педагогів, які відвідували курси підвищення кваліфікації при Національному університеті імені Бориса Грінченка (04.02.2016р., 18.05.2016р.);
д) районний семінар (серпень, 2016р.) для заступників директорів з навчальної роботи «Працюємо за оновленими програмами початкової школи»; міські семінари-практикуми «Застосування діяльнісного методу навчання на уроках математики та навколишнього світу», «Дидактичні ігри на уроках математики»
е) районний конкурс «Вчитель року. Номінація: початкова школа»
МЕТОДИЧНА КОМІСІЯ ВЧИТЕЛІВ ГЕОГРАФІЇ, ЕКОНОМІКИ, БІОЛОГІЇ, ЕКОЛОГІЇ, ХІМІЇ, ОСНОВ ЗДОРОВ’Я
Протягом 2016-2017 н.р. МК вчителів природничих наук працювала над темою: «Використання інтерактивних технологій у викладанні предметів природничого циклу.» та «Використання методу проектів в навчально-виховному процесі».
Учителі МК організували й провели відкриті уроки, предметний тиждень природничих дисциплін, тиждень педагогічної майстерності, виступали на педрадах та семінарах; брали активну участь у районних та міських конкурсах, олімпіадах з фахових дисциплін, у творчих групах та журі олімпіад, географії та економіки, з біології, з хімії. Велика увага приділялась підтримці експериментальної роботи вчителів, активізації використання інтерактивних технологій в усіх сферах життєдіяльності школи, підтримці міжнародних партнерських зв’язків зі школами Європи.
Для реалізації навчальної теми МК учителі обирали інтелектуальні завдання на уроках, позакласних заходах; брали участь у різноманітних конкурсах, експедиціях, краєзнавчих пошуках. Учителями МК проведено міський семінар для курсів учителів з хімії та відкритий урок майстерклас на тему: «Класи неорганічних сполук. Індикатори.» 8 кл
Учителі надають перевагу різноманітним формам роботи: брейн-рингам, конкурсам, що розкривають індивідуальні можливості учнів та поглиблюють цікавість дітей до вивчення біології та екології. Була проведена екологічна гра на тему: «Зелені легені планети», учні щорічно беруть активну участь у міській грі-конкурсі «Екологія міста Києва».
Учителі працюють над прищепленням учням навичок здорового способу життя, що демонструють на мобільних виставках малюнків, газет та стіннівок та районних конкурсах «Пожежна безпека очима дітей».
Учителі працюють над питаннями пропаганди географічної та економічної освіти учнів, підвищенням інтересу до предметів в цілому та до проблем збереження природи у світі та Україні, проводять нестандартні уроки з предметів з використанням інтерактивних технологій (урок-гра «Виживання в Антарктиді»; урок-модуль «Країни Азії»; урок-конференція «Географія культури країн -карликів»; проведення тематичних фотоконкурсів та конкурсів стіннівок і газет).
Активну участь учителі беруть у роботі з обдарованими учнями, у підготовці та проведенні олімпіад, конкурсів МАН з фахових дисциплін. Учні нашої школи брали участь у районних олімпіадах з природничих дисциплін, підготували 30 учнів переможців та призерів районних та міських олімпіад.
На районному конкурсі «Пожежна безпека очима дітей» учні також посіли призові місця.
Команда учнів 6-7 класів сш №307 посіла 3 місце у Районному конкурсі на знання основ законодавства про охорону праці та безпеку життєдіяльності.
МЕТОДИЧНА КОМІСІЯ ВЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ, ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Методична комісія складається з 10 осіб. 9 учителів-філологів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 1 – «спеціаліст І категорії», 7 – педагогічне звання «старший учитель».
Члени методичної комісії наполегливо працюють над розвитком компетентностей учнів, використовуючи у своїй роботі новітні технології навчання, зокрема метод проектів, інтерактивне навчання.
Учителі-словесники прищеплюють учням любов до українського слова, залучаючи їх до відзначення Дня писемності (традиційною стало написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності та участь у конкурсі знавців української мови імені П.Яцика, випуски «живої стіннівки»), Дні рідної мови (коли школярі презентують літературну та музичну творчість національних меншин, а в школі навчаються представники 16 національностей), Шевченківських днях; звичними та улюбленими серед наших учнів стало вшанування традицій та обрядів рідного народу.
Учні гідно захищають честь нашої школи: щорічно посідають призові місця в районі та місті в олімпіадах та конкурсах, а також у конкурсі- захисті наукових робіт МАН (у минулому навчальному році учителі-філологи підготували понад 50 переможців та призерів).
Улюбленими заходами серед школярів стали конкурси читців поезій Тараса Шевченка, участь у літературно-музичних композиціях.